OF HALK EĞİTİMİ MERKEZİ

CUMHURİYET MAH NO:2 OF/TRABZON TEL:0462-771-51-62

Ahmet DUNAY

Ahmet DUNAY
ahmetdunayaylin@hotmalmail.com
MÜSAİT MİSİNİZ?
10/09/2014

MÜSAİT MİSİNİZ?

 

" Söylemeden önce durmak lazım" der büyük düşünür Alain ve " Dinle neyden" diye başlar Hz. Mevlana'nın soluğu Mesnevi. Bu yazıda biraz durmanızın, okuduklarınızı dinlemenizin, dinlediklerinizi duymanızın vaktidir.
Bu metnin sunumu baş yazı olsa da biz hayatınızda alt yazı olmak istiyoruz. Söyleyemediklerinize duru bir Türkçe ile tercüman olmak, anlatamadıklarınıza ilmek ilmek motif olmak, haykıramadıklarınıza tel tel nağme olmak, göremediklerinize renk renk fırça darbesi atmak ve nice derinliklere nefesimiz yettiğince birlikte dalmak istiyoruz. Biz aslında merkezimizde yani evimizde elden, dilden, gözden, telten, renkten, gönülden dökülüp saçılan yeteneklerinizi toparlayıp bahçemizde derlemek istiyoruz. Tohumun zamanla filizlenip tomurcuklanmasına ve çiçeklenmesine gururla şahit olmak istiyoruz. Sizleri bahçemizde bir çiçek olmanız için evimize davet ediyoruz.Müsaitseniz gelirmisiniz?
"Evet" dediğinizi duyar gibiyiz. O halde hiç vakit kaybetmeden kap gel kendini. Artık yeteneklerinle kurslarımıza emanetsin.Of HEM olarak yaygın eğitimde ilimiz, bölgemiz ve ülkemizde en iyi olma çabamızın bir dalı da sen ol, güzel renginle başarımıza başarı kat.
Adaletin bile adaletsiz olduğu yaşamda sana sunulan bir fırsatız aslında. Gel bizi değerlendir ve kendine yatırım yap. Örgün eğitimin sana açılmış kapılarını zorlamadan gir içeri ve başla bir yerden. Güzel konuşurken, güzel resim yap. Kemençenin dilinden anlarken artık horonda daha emin adım at. Ve her bir kursta katlandıkça katlan.
Durdun, dinledin ve okurken duydun söylediklerimizi. Haydi kalk yerinden, gel tanışalım; senin için en uygun kursta yeteneklerinle buluşalım. Bak, göreceksin ne kadar derin olduğunu ve yaptıklarınla unutacaksın kapının dışındaki bulutlu havayı içten bir gülümsemeyle. Değerli sen, geldiğin için teşekkürler. Şimdi de müsaitsen kendin ve geleceğin için gülümser misin ?

 


Of Halk Eğitimi Merkezi Müdürü
Ahmet DUNAY

 Paylaş | | Yorum Yaz
4836 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

MÜSAİT MİSİNİZ? - 16/03/2012

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın